Düğünlük
Bilgilendirme ! Gold Üyeliğiniz Sonlandı.

Kadıköy'de Gelinlik

Kadıköy'de Gelinlik Alışverişi

Gelinlik alışverişinize başlamadan önce, diktirmek mi yoksa satın almak mı istediğinize karar verdiyseniz; şimdi sıra hayalinizdeki gelinliği bulmak içingelinlik mağazalarını gezmeye geldi.Gelinlik seçme konusunda size yardımcı olabilmesi açısından hazırladığımız bu yazıda en uygun gelinlik modellerini bulabileceğiniz bir lokasyondan bahsedeceğiz.Evet, birçoğunuzun da tahmin ettiği gibi Kadıköy’den bahsediyoruz.

Peki Kadıköy'ün gelinlik alışverişi yapacak kişiler tarafından bu denli rağbet görmesinin nedeni nedir? Gelinlik deyince neden akla ilk Kadıköy gelir? Moda Evleri Neden ÖzellikleKadıköy’de Dükkan Açmayı Tercih Eder?

Bütün bu sorulara cevap bulabileceğiniz buyazımızı okuduktan sonra aklınızdaki düşünceler netlik kazanacaktır diye düşünüyoruz. O halde gelin bu konuları cevaplamaya başlayalım.

Hazır giyim ve gelinlik deyince;akla Fransa, İtalya gibi modaya yön verenisimler gelse de Türkiye de artık bu ülkelerle rekabet edebilecek duruma gelmiş durumda. Öyle ki gelinlik deyince; Türk firmaların ürettiği gelinlikler, birçok ülkede en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Kadıköy’den Dünyaya Gelinlik

Bizler gibi Batı dünyasıve Araplar da gelinlikte beyazı tercih eden ülkelerden. Yalnızca Türkiye’de her yıl 550-600 bin arasında evlilik gerçekleşiyor.Bunların yüzde 80’inde gelinlik giyildiğini düşünürsek; çeşitli şehirlerden birçok kişi gelinlik piyasasının nabzı olan İstanbul’a gelerek Fatih, Şişli, Nişantaşı, Kartal ve Kadıköy gibi yerlerden alışveriş yapmayı tercih ediyor.

Gelinlik Alışverişlerinde Neden En Çok Kadıköy Tercih Ediliyor?

Özellikle Kadıköy, her kesimden insana hitap eden gelinlik çeşitleri ve modaevleriyle ünlü.Her bütçeye uygun gelinlik seçenekleri sunan Kadıköy’de ister hazır ister özel dikim gelinlik modellerini bulabiliyorsunuz. Satış fiyatları 5 bin liradan başlayıp 500 bin liraya kadar çıkan gelinlik modellerinin her çeşidini Kadıköy’de bulmak mümkün. Sadece Kadıköy'de 500’den fazla modaevi bulunuyor. Bu açıdan bakıldığında burayı gelinlik piyasasının vitrini olarak görebiliriz. Kadıköy Söğütlüçeşme’de bulunan birbirinden uygun fiyatlı seçenekler sunan bu gelinlikçilerle birlikte HauteCouture modaevleri de var. Eğer gelinlik alışverişinizde Kadıköy’ü tercih ederseniz; uygun fiyatlı birbirinden farklı yüzlerce modeli tek bir yer gezerek bulabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olacaksınız. Üstelik Kadıköy’de daha da uygun fiyatlı gelinlik arayışında olan gelin adayları da unutulmamış.Kadıköy Söğütlüçeşme’de hizmet veren bu modaevlerinde yalnızca satış değil, kiralama yapan gelinlikfirmaları da mevcut.

Gelinlik alışverişi yapacakların uğrak mekanı olan Kadıköy, son yıllarda Araplar için de oldukça gözde. Türk dizilerinin Araplara satılmasıyla birlikte; İstanbul’daki gelinlik mağazalarının da gün geçtikçe ünü artmaya başladı. Kuveyt, Suudi Arabistan, Katar gibi birçok Arap ülkesine Kadıköy’den gelinlik ihraç edilirken, Kadıköy gelinlikçilerinin de ünü dünyaya yayılmış oldu.

Kadıköy, Gelinlikte Ne Zamandan Beri Bir Markadır?

Kadıköy, yoğun nüfusa sahip ve oldukça fazla turist çeken kalabalık bir bölgedir. Özellikle yoğun insan trafiği ve birbirindenrenklimağazalarıyla, gelinlik veya düğünalışverişi denilince Söğütlüçeşme Caddesi, uzun yıllardır ilk akla gelen yerlerden biri oluyor. Gece gündüz yoğunluğu neredeyse hiç azalmayan Kadıköy,ünlü moda evleri ve gelinlikçileriyle de tanınan bir merkez konumunda. En kaliteli ve uygun fiyatlı gelinliklerin satıldığı bu mağazaların yanısıra en kaliteli kumaşlarla hazırlanan son moda gelinlik tasarımlarını da Kadıköy'ün HauteCouture modaevlerinde bulabilirsiniz.Bahsettiğimiz tüm bu özellikler sayesinde Kadıköy, hem uygun fiyat hem dezengin seçenekleriyle, uzun yıllar boyuncagelin adayları tarafından yoğun ilgi görmüş ve gelinlikte bir marka olarak kabul görmüştür.

Gelinlikçi Açmak İçin Neden Kadıköy?

İstanbul'da gelinlik mağazaları arasındaNişantaşı'nda bulunan ünlü markalara muadilolabilecek belki de tek yerKadıköy, Bağdat Caddesidir. Gelinlik mağazası ve modaevi açmak isteyen girişimcilerin Kadıköy’ünü tercih etmek istemesinin en önemli nedeni burada 500’den fazla modaevinin bir arada bulunması ve Kadıköy’ün vitrin konumunda olmasıdır. Bu sebeple çoğunlukla modern gelinlik çizgisini yakalamak isteyen gelin adaylarının uğrak noktası burasıdır. Bu bölgede tartışmasız en uygun fiyatlı ve en çok gelinlik modelini bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü gelinlik markalarının da olduğu Kadıköy'e girişimcilerin de mağaza açmak için ilgisi yoğun.

Siz de gelinlik almak için yüksek bütçeler ayıramıyorsanız, uygun fiyatlarla satılan birçok farklı alternatifi bir arada bulabileceğiniz en doğru adres Kadıköy-Söğütlüçeşmeolabilir. Birbirinden farklı gelinlik modellerinin en uygun fiyatlara satıldığı Söğütlü Çeşme Caddesi, özel dikim gelinlik isteyenler için ince işçiliklerle muhteşem tasarımların hazırlandığı modaevlerini de bu bölgede bulabilirsiniz.

Kadıköy Gelinlik

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5