Düğünlük

Gelinlik Ne Zaman Alınmalı ?

Gelinlik Ne Zaman Alınmalı?

Birçok gelin adayı, gelinliğini ne zaman alması gerektiği konusunda kararsızlık yaşar. Bunun için araştırma yapmaya başlamak için en doğru zaman, düğün yapmaya karar verdikten hemen sonra olmalıdır. Böylece istediğin modele karar verebilmek için yeterli zamana sahip olacaksın.

1-Gelinlik Seçmeden Önce Araştırma Yap...

Gelinlik almadan önce de mutlaka iyi bir piyasa araştırması yapmalısın. Bütçen için en doğru seçeneği belirlemek için internet sitelerini incelemeli ve beğendiğin mağazaları gezerek tarzına uygun gelinlikleri denemeli ve fiyatları hakkında bilgi almalısın.

2- Kendine Bir Bütçe Belirle!

Düğününde muhteşem görünmek istediğini biliyoruz. Bunun için hangi gelinliği giymek istediğine karar vermeye çalışmak için aylar öncesinden araştırma yapmak oldukça yorucu olsa gerek.Buraya kadar beğendiğin gelinlikler için aklında ortalama bir fiyat oluştuysa; bu gelinlik için ne kadarlık bir bütçe ayırdın sorusuna geçebiliriz. Hayalindeki gelinliği almak ayırdığın bütçeyi belirlediysen, bu kriterlere uygun gelinliği mutlakabulacaksın. Bundan şüphemiz yok. Ancak gelinliğin için tadilat gerekirse; elinde yeterli zamanın kalması önemli. Bu yüzden elini çabuk tutmalı ve bir an önce araştırmaya başlamalısın.

3-Vücuduna Uygun Gelinlik Modeline Karar Vermelisin.

Seçeceğin engüzel gelinlik, kesinlikle bedenine ve tarzına en uygun gelinliktir. Öncelikle vücudunu tanımalı ve hangi vücut tipine sahipsin bunu belirlemelisin.

Peki sen kum saati, Armut, Elma, Ters üçgen, Dikdörtgen vücut tiplerinden hangisine sahipsin? Bunu belirlendikten sonra vücuduna en yakışan gelinlik modelini çok daha kolay seçebilirsin.

4-Gelinlik Modeline Karar Verirken Kumaş Seçimine Dikkat!

Özel dikim bir gelinlik giyecekseniz;kumaş seçiminde ekstraitinalı davranın. Çünkü bir gelinliğin kalitesini kumaşı vedikişleri gösterecektir.

Elbette kumaş seçiminde gelinliğin için ayırdığın bütçe de önemli.Bu yüzden kumaş alabileceğinin en kalitelisiolmalı.

5-Gelinlik Alışverişi Aceleye Gelmez!

Düğün günü yaklaşmadan, gelinlik alışverişinizi tamamlamış olmaya özen gösterin. Çünkü büyük gün yaklaştıkça heyecanseviyesi artacaktır. İki ayağınız bir papucagirmeden bütün düğün alışverişinizi tamamlamak için elinizi çabuk tutun ve erkenden işlere girişin. Bu sayede önünüzde tüm işleri tamamlamaya yetecek kadar zaman kalacaktır..

6-Peki, Ne Zaman Gelinlik Bakmaya Başlamalıyım?

Düğününde özel dikim bir gelinlik giymeyi düşünüyorsan, en az 6 ay önceden gelinlik bakmaya başlamalısın. Aklındaki gelinliği bulduğunda da hemen alışveriş yapmaya koyulabilirsin. Eğer hazır kalıp bir gelinlik almayı düşünüyorsan da bu süreyi biraz daha kısaltabilirsin. Ancak, gelinliğin tadilat gerektiriyorsa bu süreyi de hesaplayarak hareket etmeye özen göstermelisin.

7-Gelinlik Ne Zaman Alınmalı?

Bütün alışverişlerinizi tamamladınızve o büyük güne sayılı zamanların kaldığını düşünüyoruz.Gelinliğinizi de düğüne 1-2 ay kala aldıysanız size tavsiyemiz kilonuzu korumanız yönünde. Yoksa olası bir kilo alma yada verme durumunda gelinliğiniz tekrar tadilat isteyebilir. Bu yüzden düğüne kadar düzenli olarak prova yapmayı ihmal etmeyin.

8-Özel Dikim Bir Gelinlik Almak Ne kadar Sürer?

Özel dikim bir gelinlik almak istiyorsanız; bu gelinliklerin dikim süresi genellikle 15 gün ila 3 ay arasında değişiklik gösterir. Satın alımdan sonra düğünden en az 1 ay önce tekrar prova yapılmalı ve kilo değişiklikleri varsa gelinlik tekrar tadilattan geçirilmelidir.

Düğünlük Mağazamızı Gördünüz mü?

Düğünlük Online Satış Mağazası

İhtiyacınız olan tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5