Düğünlük

Haute Couture Gelinlik

HazırGelinlik mi Yoksa Haute Couture (Özel Dikim) Gelinlik miTercih Etmeli?

Yıllarca hayalini kurduğunuz o muhteşem günde, dünya evine girerken; bugüne kadar ki en güzel halinizle görünmek istiyorsunuz değil mi? Hatta öyle ki; üzerinden yıllar geçse bile, o günü kusursuz hatırlamak için en küçük detaylara bile dikkat ediyor olacaksınız. Peki evlilik gibi hayatınızın en önemli ve anlamlı kararını aldıktan sonra düğününüzde nasıl bir gelinlik giyeceğinize karar verebildiniz mi? Hazır gelinlik mi yoksa özel dikim bir gelinlik mi giymek istiyorsunuz? Henüz buna karar veremediyseniz; sizin için hazırladığımız bu yazıyıokuduktan sonra karar vermeniz bir hayli kolaylaşacak gibi.

Hazır Dikim Bir Gelinlik mi?

Gelinlik modellerine bakıp; tercihinizi hazır kalıp bir gelinlikten yana kullanmaya karar verdiyseniz, bu sizin için biraz daha hızlı ve pratik bir seçim olacaktır. Hele ki beklemeyi sevmiyorum diyenlerdenseniz; hazır dikim gelinlik tercih etmek, doğru ve yerinde bir karar. Çünkü hazır kalıp gelinliklerde dikim, prova derken saatler harcamanıza gerek kalmaz. Eğer ortalama bir vücut yapısına sahipseniz deseçtiğiniz hazır dikim gelinliği, birkaç küçük tadilatla bedeninize uygun hale getirebilirsiniz. Böylece hemzamandan tasarruf edebilir hem de sıkıcı dikim süreçlerini atlamış olursunuz.

Hazır Dikim Gelinliklerde Modelin Önemi

Bütçe olarak daha uygun fiyatlı bir gelinlik için hazır dikim bir gelinlik giymeye mi karar verdiniz?Ya da model konusunda mı kararsızsınız? Binlerce model gördünüz ama hangisi size yakışır hala bir fikriniz yok mu? O halde hala vücudunuzu tam olarak tanımıyor olabilirsiniz. Bunu öğrenmek için bir uzmandan yardım almak isteyebilirsiniz. Çünkü hangi tür gelinliklerin,hangi vücut tipi için uygun olduğunu bilmek, model seçimi içinsize yol gösterici olacaktır. Böylece 5 faklı vücut tipinden hangisine sahipseniz; bir uzmana danışarak bunu öğrenebilir ve giymek istediğiniz gelinliğin modeline daha kolay karar verebilirsiniz.

Hazır Gelinliklerde Beden Seçimi?

Günümüzde en çok hazır gelinliklerin tercih edilmesinin nedeni çok açık değil mi? Cevabı biz verelim: Bunun nedeni hazır kalıp gelinliklerin Haute Couture’a göre daha düşük maliyetli olmasıdır. Ayrıca sezonun bu en moda gelinliklerini, birkaç küçük dokunuşla kendi bedeninize göre daraltıp genişletebilirsiniz.Tabii burada en zor karar beden seçimidir. Siz de evde kendi beden ölçünüzü almayı öğrenebilirseniz hazır kalıp bir gelinlik denemek için hazır sayılırsınız. Bunun için tek yapmanız gereken; göğüs, basen, belinizin ölçüsünü almak.

Bel:Belinizin kıvrım noktasını bulmak için sağa veya sola hafifçe eğilin. Kıvrım noktasını bulduktan sonra bel ölçünüzü alabilirsiniz.Göğüs ölçüsü için göğsünüzün en geniş yerinden göğüs çevrenizi yatay olarak ölçerek, tam göğüs ölçüsünü alabilirsiniz.Son olarak basenveya kalça ölçüsünü alabilmek için dedik vaziyette ayaklarınızı birleştirin ve en kalın bölgeyi ölçerek basen ölçünüzü alabilirsiniz.

Hazır Gelinlik ve Özel Dikim Gelinlik Arasında Fiyat Farkı Var Mı?

Haute Couture ve hazır gelinlik modelleri arasında fiyat farkı olup olmadığını merak edenler için bu soruyu size özel olarak biz araştırdık. Elbette fiyat farkı var. Çünkü Haute Couture gelinlikler, kişiye özel olarak hazırlandığından; bu uzun zaman alır. Ayrıca  seçilen kumaşın kalitesi, kullanılacak malzemeler, seçilen model ve işçilik gibi birçok detayhaliyle gelinliğin fiyatına da yansıtmaktadır.

Hazır Dikim Gelinlik mi Özel Dikim Gelinlik mi Daha Ucuz?

Hazır gelinliklerde;dikim süreci olmaz. Dolayısıylafiyatlar, özel dikim gelinliklere kıyasla çok daha uygunolacaktırdiyebiliriz.

Kişiye Özel Dikim Gelinlik Dikim Süreçleri Nedir?

Özel dikim gelinlik giymek istiyorsanız, öncelikle bedeninizi iyi tanımalı ve vücut tipinize uygun bir gelinlik modeli seçmelisiniz. Bunun için öncelikle kendinize bir bütçenizi belirleyin. Daha sonra en uygun fiyatı alabilmek için olabildiğince çok modaeviyle görüşüp fiyat alın. Daha önce diktiği gelinlik modellerini görüp, güvendiğiniz bir modacıya giderek hayalinizdeki gelinliği anlatın. İstediğinizmodeli dikebilecek yeterlilikte olduğundan eminseniz de bir an önce işe koyulmalısınız. Tüm dikim süreçlerinin sonunda kötü bir sürprizle karşılaşmamak adına provalara gitmeyi sakın ihmal etmeyin.

Gelinlik DiktirmekNe Kadar Sürer?

Gelinlik diktirmek uzun süren ve maliyet gerektiren bir seçimdir.Eğer size özel tasarıma sahip bir gelinlik giymek istiyorum diyorsanız da bunun için en az 3 ay önceden modaevine gidipistediğiniz modeli belirlemeli veölçüleriniziverdikten sonra gelinliğin ne kadar sürede biteceğini taahhüt ettirmelisiniz. Dikimsüresincedüzenli olarak gelinlik provalarına gitmeniz gerek. Özel dikim bu gelinlikler, genellikle 3 ayiçerisinde size teslim edilmektedir.Tabi siz bu arada kilo alıp verme gibi olası durumlara karşı, herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına,düğüne 1 ay kala, mutlaka tekrar bir prova yapmayı ihmal etmemenizi öneririz.

Düğünlük Mağazamızı Gördünüz mü?

Düğünlük Online Satış Mağazası

İhtiyacınız olan tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5