Düğünlük
Bilgilendirme ! Gold Üyeliğiniz Sonlandı.

Kilolular Nasıl Gelinlik Tercih Etmeli ?

Kilolular Nasıl Gelinlikler Tercih Etmeli ?

Büyük Beden Gelinlik Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğün hazırlıklarına başlandıysa; işin en keyifli ve bir o kadar da stresli kısmına geldiniz demek.Gelinlik seçmek, enzorlandığınız kısımlar arasında muhakkak. Hele de mankenler kadar kusursuz bir vücuda sahip olmadığımızı düşünürsek; bu süreç biraz daha meşakkatli geçebilir. Ama bu o kadar da telaşlanmanızı gerektirecek bir durum değil. Burada mühim olan gelinlik seçimini kendi bedeninizi tanıyarak mıyapıyorsunuz? yoksa sadece beğendiniz için mi? İşte önemli olan tam da bu.

Burada, daha önceki yazılarımızda da ısrarla vurguladığımız noktaya tekrar değinmek istiyorum. Hangi modeli seçerseniz seçin, ilk dikkat etmeniz gereken konu;seçeceğiniz modelin, vücut tipinize uygun olup olmadığıdır. Özellikle de vücudunuzda kusurlu bulduğunuz yanlarınız varsa... Bu durumda, gelinlik modeli seçerken gelin adaylarının aklına en çok şu soru takılıyor: “kilolular nasıl gelinlikler tercih etmeli?” Evet, aslında ilk sorulması gereken soru da  bu olmalı. “Kilolu gelin adayları hangi gelinlik modelleriniseçmeli?” Ya da model tercihi yaparken “kiloluların giymesi gereken gelinlik modelleri hangileridir?” gibi sorular sormalısınız.

Büyük Beden Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Kilolu ya da 44 beden ve üzeri beden ölçülerine sahip gelin adayları, gelinlik seçerken “düğüne kadar nasılsa kilo veririm” diyerek, en büyük hatayı burada yapmış oluyor. Hayır. Bu, gelinlik seçiminde son derece yanlış bir yaklaşımdır. Çünkü gelinlik, kilo verme ihtimaline göre seçilmemeli. Gelinliği denediğinizde hangi kiloda ve beden ölçülerindeyseniz; gelinliğinizin modeline de bu ölçüler üzerinden karar vermelisiniz. Zaten düğün günü yaklaşınca; prova için terziye gittiğinizde beden ölçülerinize göre tekrar bir ayarlama yapılıyor.

Büyük BedenGelinliklerde Model Seçimi

Kilolarınızla başınız dertteyse; gelinlik seçimi konusunda biraz zorlanıyor olabilirsiniz. Hayalinizdeki düğüne artık sayılı günler kala kendinizi peri kızı gibi hissedeceğiniz, fazlalıklarınızı kamufle edecek gelinlik modelleri hangileri? diye araştırma yapmadan önce bu yazıyı mutlaka okumalısınız.İşte kilolarınızı gizleyerek, sizi zayıf gösterecek gelinlik modelleri hangileri,hızlıca bir göz atalım:

Ne yaparsanız yapın kilolarınızdan kurtulamıyor musunuz? Kol, karın, basen ve bel bölgesindeki fazlalıklarınız, kusursuz görünmeniziengelliyor mu? O halde siz onlardan kurtulamıyorsanız, bir de bunları kamufle etmeyi deneseniz nasıl olur?Çünkü bu taktikle, sizi zayıf gösterecek bir model seçiminde bulunarakkilolarınıza bir nevi kamuflaj uygulamışolacaksınız. Bu noktada bilmeniz gereken tek şey, hangi model gelinliğinhangi bölgedeki fazlalığı gizlediği konusudur. Bunuöğrendiğinizde,kuğu gibi şık ve zarif görünmenizin önünde hiçbir engel kalmayacak.

İşte Kiloluları ZayıfGösterecek O Gelinlik Modelleri:

Kiloları kamufle ederek, zayıf gösteren gelinlik modelleri arasındaen çok tercih edilen gelinlik modelleri;Prenses kesim kabarık,Balık kesimve büyük beden a kesim modelleri bulunuyor.

Büyük BedenPrenses Gelinlik Modelleri

Prenses kesim gelinlik modelleri, bel kıvrımını ön plana çıkararak basenlerini gizlemek isteyen gelin adayları tarafından oldukça tercihedilen bir model.

Büyük Beden A Kesim Gelinlik Modelleri

Kilolarınız daha çok bel, basen ve kalça gibi alt bedende yoğunlaşıyorsa; büyük beden a kesim gelinlik modellerini tercih etmenizde yarar var. A Kesim gelinlik modelleri de tıpkı balo tipi modeller gibi alt bedendeki fazlalıkları kapatmada oldukça başarılıbir modeldir.

Kiloluları Zayıf Gösteren Gelinlik Modelleri

Basen Bölgesini İnce Gösteren Modeller

Genişbasenlerden şikayet eden gelin adaylarının, ilk tercih etmesi gereken gelinlik modeli kesinlikle prenses kesim olmalıdır. Çünkü belden itibaren genişleyen etekler, basen bölgesindeki fazlalığı gizlemeye yardımcı olacaktır.

Kilolu ve armut tipi vücuda sahip gelin adayları için de yine prenses modelgelinlikleri önereceğiz.Beli ince göstererek basen ve kalça bölgesindeki fazlalıkları kusursuz şekilde gizleyen bu model, kısa ya da uzun boylu kilolu gelin adaylarının rahatlıkla tercih edebileceği gelinliklerdendir.Ancak kabarık ve alt kısmı yeterince gösterişli olan prenses modellerde, gelinliklerinüst kısmını olabildiğince sade tasarlamak, abartıya kaçmamak adına oldukça önemli bir detay.

Prenses Kesim Gelinliklerde Yaka Seçimi Büyük beden prenses model gelinliklerde hem straplez yaka hem de V yakaları kullanabilirsiniz.

Kalın Beli ve Karnı İnce Gösteren Gelinlik Modelleri

Birçoğumuzun vücudunda beğenmediği bir tarafı mutlaka vardır. Örneğin kalın bir bele sahip olabilirsiniz. Bu durumda seçeceğiniz gelinlik modeli, mutlaka tek parça olmalıdır. Çünkü iki parça gelinlikler, belinizi olduğundan daha kalın gösterecektir. Özellikle bel bölgesinin sert korsajdan yapılması da önemlidir. Bu şekilde beliniz daha ince görünürken, vücuttaki fazlalıklar da toparlanmış olur. Ancak bu model gelinlikler için de bir dip not geçelim. Eğer beliniz kalın ise; geniş ve kemerli olan gelinlik modellerinden uzak durmaya özellikle dikkat edin.A kesim ve helen tarzı gelinlikler de;kalın bele sahip gelin adaylarının seçmesi gereken diğer gelinlik modelleri arasında yer almalıdır. Çünkü bu tarz gelinlikler, beli ince gösteren tekniğin uygulandığı diğer gelinliklerdir.

Kısa Boylu ve Kilolu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Kısa boylu ve kilolu gelin adayları mutlaka, tek parça gelinlik modellerini tercih etmelidir. Bütünüyle dantel kumaşlahazırlanmış olan gelinlikler de kısa boylu ve kilolugelin adayları için ideal bir model seçimi olacaktır. Basenlere kadar vücuda tam oturan, basenden sonra A biçiminde aşağıya doğru inen eteklerin sizi olduğunuzdan daha ince göstereceğine hiç şüphe yok.

Kolları Kalın Olan Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Fazla kilolardan dolayı, vücudun tamamı gibi kollarda da bir kalınlık durumu söz konusuysa; kalın kollara sahip bu gelin adayları, mutlaka kol detayı bulunan gelinlik modellerini tercih etmelilerdir. Çünkü isteğe göre dantellerden oluşan bu kol bantları ve ince askılar, kollar üzerindeki dikkati farklı yere çekecektir. Ayrıcakalın kollu gelin adayları,kollarını zayıf gösterecek olan uzun eldiven detayından da yararlanabilir.

Uzun Boylu ve Kilolu Gelinler İçin Gelinlik Modelleri

Uzun boylu ve kilolu gelinlerin tercih edeceği gelinlikler, boydan tek parça, drapeli ve A kesim olmalıdır. Drapeleri olan balık modelleri de zayıf gösteren diğer gelinlik modelleri arasında tavsiye edebiliriz. Ancak sizin de aklınızda drapeli bir model varsa, drapelerin enine olmamasına özellikle dikkat etmelisiniz. Daha ince bir görüntü için de gelinliğin içinden ekstra korse kullanılabilir ya da korseli gelinlikler  seçilebilir. Böylece olduğundan birkaç beden dahaince görünebilirsiniz.

Peki siz, bu bahsettiğimiz vücut tiplerinden hangisine sahipsiniz? Ve tüm bu modeller arasından sizin tercihiniz hangisinden yana olurdu? Bizimle paylaşmak isterseniz yorumlara bekliyoruz...

Kilolular Nasıl Gelinlikler Tercih Etmeli

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5