Düğünlük
Bilgilendirme ! Gold Üyeliğiniz Sonlandı.

Kısa Boylular Nasıl Gelinlik Tercih Etmelidir ?

Kısa Boylular Nasıl Gelinlikler Tercih Etmelidir ?

Düğün sezonununiçinde bulunduğumuz bu aylarda, tüm gelin adaylarının aynı şey için çaba harcadığını biliyoruz. Tüm bu gayretin tek bir nedeni olsa gerek: o da yıllarca hayalini kurduğunuz o mutlu gündekusursuz bir gelinlik içinde masal prensesleri gibi bir gelin olmak.Gelinlik seçerken, emek verip harcadığımız bütün çabanın yerini bulması için sadece küçükbirkaç detaya dikkat etmek yeterli aslında. Bu yüzden hiç endişe etmenize gerek yok. Öyleyse gelinlik seçiminde en önemli kriteriniz; vücut yapınıza uygun gelinlik modelini bulmak olmalı. Sonrası tamamen teferruat çünkü. Vücut tipinize uygun olarak seçilmiş gelinliği bulduktan sonra, kusursuz görünmenizi sağlayacak diğer detaylar tamamen zevkinize kalmış. Tabi bunun kolay olacağını söylemiyoruz size. Çünkü doğru gelinliği bulmak, oldukça zor ve meşakkatli bir süreçolabiliyor kimi zaman. Hele de minyon yapılı diyebileceğimiz kısa boylu bir gelin adayıysanız...

Kısa boylu ve minyon gelin adayları,kendileri için en uygun ve en ideal gelinliği bulmakta bir hayli zorluk çektiklerinden yakınırlar hep. Bu yakınmada haklılık payları da yok değil hani...Çünkü yanlış gelinlik seçimi, zaten kısa boylu olan gelinleri olduklarından da kısa gösterebilir. Bu durumda istenmeyen bir görüntü ortaya çıkar ki; bu tüm emeklerin boşa gittiği anlamına gelir. Ama merak etmeyin bu yazıda size vereceğimiz bazı tüyolar, sizi olduğunuzdan daha uzun ve daha endamlıgöstermeye yardımcı olacak.O halde gelin, kısa boylular için gelinlik seçimi nasıl olmalı?, kısa boylular gelinlik seçerken nelere dikkat etmeli?kısa boylular için gelinlik modelleri nelerdir? birlikte bakalım.

Kısa Boylular İçin Gelinlik Modelleri

Günümüzde her zevke her keseye uygun sayısız gelinlik modeline ulaşmak son derece kolay artık. Herkeskendi beğenisine ve vücut yapısına göre;yüzlerce farklı tasarıma sahip,gelinlik modelleri içinden kendine uyumlu olanı seçebiliyor. Eğer size neyin, hangi modelin yakışacağını biliyorsanız işiniz bu noktada daha kolay. Çünkü uzun boyluların tercih edebileceği bir model, kısa boylularda oldukça kötü bir görüntüye neden olabiliyor. Bu yüzden; “kısa boylularıntercih edebileceği gelinlik modelleri hangileridir?” sorusunun yanıtını bilerek seçim yapmanız gerek. Peki kısa boylular nasıl gelinlikler giymeli?, kısa boylular gelinlik alırken nelere dikkat etmeli?Ve kısa boylu, minyon hanımlar için bu sezon hangi gelinlik modelleri hazırlanmış? detaylıca bir bakalım. Ne dersiniz?

Gelinlik modelini belirleyen en önemli konulardan birinin vücut tipi olduğunu artık ezberledik diye düşünüyorum. Buraya kadar kısa boylu kadınlar için gelinlik seçmenin  zor taraflarındanaz da olsa bahsetmiştik. Ancak tekrar etmekte fayda var ki: o da belli başlı tüyolar dikkate alındığında, kısa boylu kadınların işinin daha kolay olacağıdır. O halde lafı daha fazla uzatmadan kısa boylu gelin adayları hangi gelinlik modellerini giymeli? Sorusunun cevabına geçelim.

Kolsuz Gelinlik Modelleri

Kısa boylu gelin adayları, gelinliklerinin kol seçiminde genellikle kolsuzmodellerden yana olmalılar. Çünkü kolsuz modeller, genellikle zarif ve etkileyici bir görünümsağlamaktadırlar.Ancak kolsuz deyince aklınıza sadecestraplezmodel gelmesin, aynı zamanda ince askılara sahip olan gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. Eğer kollu bir gelinlik giymek istiyorsanız, bu durumda etek boyunu biraz daha kısaltmanız gerekecek. Böylelikle boyunuzun biraz daha uzun görünmesinisağlayabilirsiniz.

Balık Model Gelinlikler

Balık model, genellikle kısa boylular için tavsiye edilmese de genel kanı bunun tam tersi yönünde. Çünkü balık kesim gelinlik modelleri, kısa boylular için bazı noktalarda kurtarıcıgelinlik modelleri arasında yer alır. Balık kesim gelinlikler, özellikle kısa boylu gelinlere kadınsı bir görünüm kazandırır. Ayrıca bu model sayesinde belinizi olduğundan daha ince göstermeniz de mümkün.Balık modelin kısa boylular için sağladığı avantajlar bununla da sınırlı kalmayıp boyu diğer modellere nazaran daha uzun göstermesi nedeniyle de kesinlikle tercih edilmesi gereken modeller arasında mutlaka aklınızda olmalı.

Düz Kesim Gelinlik Modelleri

Düz kesim gelinlik modelleri, genellikle sadelikten hoşlanan gelin adaylarına hitap eden bir modeldir. Omuzdan kalçaya kadar düz çizgilerle tasarlanan bu gelinlik modelleri, özellikle fazla abartıdan hoşlanmayan, kısa boylu gelin adayları için ideal bir seçimdir. Üstelik bu model, her türlü düğün mekanıyla dakolayca uyum sağlaması bakımından onu tercih edilmesi gereken modeller listesine alıyor.

V Yaka Gelinlik Modelleri

V yaka gelinlik modelleri, baş ve göğüs arasındaki mesafeyi daha uzun ve şık bir görüntüye kavuşturması açısındanen çok tercih edilen gelinlik modellerin başındageliyor. Bu yüzden kısa boylu kadınlara, gelinlik konusunda en çok bumodelin tavsiye edildiğini siz de duymuşsunuzdur. V Yaka gelinlik modelleri, kişiye etkileyici bir hava katmasının yanı sıra, boyun kısmını da uzun göstermeyeyardımcıolur.Bu etki nedeniyle; kısa boylu gelin adaylarına bu modeli seçmelerinigönülrahatlığıyla tavsiyeedebiliriz.

Prenses Gelinlik Modelleri

Prenses gelinlikler geçmek bilemeyen modasıyla, en çok tercih edilen gelinliklerin başında geliyor. Düğününde kabarık modelbir gelinlik giymek isteyen kısa boylu gelin adayları, bu modelin yüksek belli olma avantajından yararlanabilir ve bacak boyunu daha uzun gösterebilirler. Özellikle daha iddialı ve dikkat çekici görünmek isteyen kısa boylu, minyon gelin adayları da prenses model gelinlikleritercihedebilirler. Ancak bu noktada kısa boylu gelin adaylarına tavsiyemiz; daha sade modeller seçerek, aşırı kabarık ya da aşırı detaylı ve büyük motifli gelinliklerden kaçınmaları yönünde olacaktır. Çünkü minyon bir yapıya sahip olduğunuz için abartılı detaylar sizin önünüze geçebilir. Ayrıca daha kısa görünmemek adına etek uçlarındaki danteller ve işlemelere de dikkat etmelisiniz. Yoksa bu detay, sizi olduğunuzdan daha kısa boylu gösterebilir. Ayrıca düşük omuzlu modellere de bir şans vermeleri gereken kısa boylu gelinler; belden kesintisi olmayan, tek parça halindeki A kesim gelinlik modelleriylekusursuz birgörünümelde edebilirler.

Kısa Boylu Gelinler İçin Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinlik seçerken, ayakkabı seçiminin deönemli olduğunu unutmayın. Çünkü öncelikle gelinliğinizin boyu; seçeceğiniz ayakkabıya göre ayarlanmış olacak.Ancak hepsi bu da değil düğün gecesinde kusursuz bir görüntünün yanında rahat olmanızda bize göre son derece önemli. Bu yüzden gelin ayakkabısı seçerken oldukça itinalı davranmalısınız.

Özellikle minyon, kısa boylu gelin adayları kendilerini daha uzun gösterecek, gelinliğinin içinde mükemmel görünmelerini sağlayacak ayakkabıları seçerken; akla ilk gelen topuklu gelin ayakkabıları olacaktır. Ancak topuklu bir ayakkabı seçerken rahatlığınızdan da ödün vermemek için yüksek tabanlı platform ayakkabıları tercih etmenizde yarar var. Çünkü rahat edemediğiniz bir ayakkabı yüzünden düğün boyuncaişkence çekmek istemezsiniz öyle değil mi?

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5