Düğünlük
Bilgilendirme ! Gold Üyeliğiniz Sonlandı.

Uzun Boylular Nasıl Gelinlik Tercih Etmelidir ?

Uzun Boylular Nasıl Gelinlikler Tercih Etmelidir?

Uzun boylu gelin adayları, kısa boylulara göre çok daha avantajlı bir vücut tipine sahiptirler. Gelinlik seçimi konusunda da diğer vücut tiplerine kıyasla, seçimlerinde sınırlı davranmak zorunda olmayan uzun boylu gelin adayları;gelinlik modeli seçiminde de birçokalternatife sahipler. Hele de hem fiziğidüzgün hem de uzun boylu biriyseniz çok daha şanslısınız bu durumda. Çünkü günümüzde uzun boylular içintasarlanmış birbirinden şık ve zarif yüzlerce model var. Bu aşamada kendiniz için en uygun olan gelinlik modelini seçmek içinsizin yapmanız gereken tek şey; straplezden A kesim gelinliğe kadar pek çok modeli deneyip üzerinizde görmekolacaktır.

Uzun boylular, birçok vücut tipi içerisinde en kurtarıcı veen şanslı kesiminiçindeyer alır. Çünkü uzun boylu gelin adayları için,  neredeyse bütün gelinlik modelleri uygundur. Ancak, boyundan bağlamalı gelinlik modellerindenolabildiğince uzak durmaya çalışın. Bunun en önemli nedeni şu: Eğer boyundan bağlı bir model tercih ederseniz;tüm ilgi, boyun kısmına yoğunlaşacağı için, zaten uzun olan boyunuzun daha uzun görünmesi gibi yanlış bir durum ortaya çıkmasıdır. Öte yandan dekolte seven uzun boylu bir gelinseniz;straplez gelinlik modellerini denemenizitavsiye edebiliriz.

Uzun Boylular Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Uzun boylular, gelinlik modeli seçme konusunda oldukça avantajlıdırlar. Neredeyse bütün gelinlik modelleri, uzun boylu gelin adayları için uygun bir seçim olabilir. Ancak kusursuz ve şık bir görünüm için yine de vücudumuzu en iyi şekilde tanıyıp buna göre karar vermemiz önemli. Bir de nasıl bir model istendiği de bu noktada önemli taşıyor elbette.

Peki uzun boylular gelinlik seçerken nelere dikkat etmelidirler? Şimdi gelelim asıl sorunun cevabına...

Uzun boylu ve zayıf bir vücut yapısına sahipseniz gelinlik seçerken önünüzde hiçbir kısıtlama yok diyebiliriz. İstediğiniz gelinlik modelini seçmekte özgürsünüz. Fakat vücudunuzda beğenmediğiniz ve saklamak istediğiniz bölgeler varsa; bu   kusurları örtmek için model seçiminde biraz daha dikkatli davranmanızda yarar var.  Örneğin sizi olduğunuzdan daha uzun göstermeyecek gelinlik modellerini seçmeye özen gösterebilirsiniz.

Uzun boylu ve biraz da kilo fazlası olan gelin adayları, daha ince görünmek adına zarif bir sırt dekoltesi kullanabilirler. Çünkü bu, sizi olduğunuzdan daha ince gösterecek olan oldukça iyi bir detaydır. Öte yandan gelinliğin etek seçimine değinecek olursak; eteklerin, düz yada çok katlı bir kesime sahip olması modelin üzerinizdeki duruşunu olumlu yönde etkileyecek olan faktörler arasında sayılabilir. Uzun boylu gelin adaylarına son bir tavsiye de; gelinliklerinde, uzun bir kuyruk ve kısa duvaklar kullanmaları yönünde olacaktır. Çünkü bu seçim, şıklığınıza şıklık katmaya yardımcı olacak bir detaydır.

Balık Modellerle “Şık ve Zarif”

Bizce balık modellerien çok kullanması gereken vücut tipleri uzun boylular olmalıdır. Çünkü zarafet denince akla gelen balık kesim gelinlikler, zarifve kusursuz bir vücutisteyen gelinlik modelleri arasında yer alır.Uzun boya sahip gelin adayları, eğer balık model bir gelinlik giymeyitercih ederlerse; bu modelin sağladığı avantajlardan yararlanarak, ince ve son derece zarifgörünebilirler.

Kilolu ve Uzun Boylular İçin: A Kesim Gelinlikler

A kesim gelinlikler, vücuttaki kusurları kolaylıkla kamufle edebilen tasarımı sayesinde, en çok tercih edilen modeller arasında sayılabilir. İster kısa isterseniz uzun boylu olun; eğer biraz kilofazlanız varsa; bunu en iyi kapatacak olan gelinlikler, yine A kesim modellerdir.Eğer siz de uzun boylu ve biraz da kilo fazlam var diyenlerdenseniz;A kesim gelinlik modelleri, sizi daha ince göstererek, fazlalıkları en iyi şekilde kapatmanıza yardımcı olacaktır.

V YakaDetayı Önemli

Uzun boylukişilerin,boyun bölgesi de genellikle geniş olur.Bu durumda göğüs mesafeside uzun olursa çoğu gelin adayına yakışmayacak olan v yakadetayı, uzun boylukişilerde muhteşem bir görünüş sağlayacağından, özellikle kullanılmasını tavsiye ettiğimizdetaylardandır.

Uzun Boylularİçin Tesettür Gelinlik Modelleri

Günümüzde uzun boylu vetesettürlü kişiler içintasarlanmış birçok gelinlik modeli mevcuttur. Fakat model tercihindebulunmadan önce dikkat etmeniz gereken nokta,hangi modelinvücuduna daha uygun olacağıdır.

Uzun boylu ve tesettürlü gelinler nasıl gelinlikler giymelidir? Sorusuna gelecek olursak; kabarık gelinlik modelleri, tesettürlü gelinler içinson derecegösterişli bir seçim olabilir. Uzun ve iri bir vücuda sahipkişilerde düz ve a kesim gelinlik modelleri arasından tercihlerini rahatlıkla yapabilirler.

Uzun Boylularda Duvak Seçimi

Uzun boylu gelin adaylarına son bir tavsiyede bulunmadan yazımızı noktalamayalım. Sizin gibi uzun boylu gelinlerin, uzun duvaklardan mümkün olduğuncakaçınması gereken. Ancakbunun yerine daha kısa ve küçük duvaklar tercih edebilirsiniz.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5