Düğünlük

Gelinlik Denerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Gelinlik Denerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Günlerce mağazaları gezdiniz, bıkmadan usanmadan bir sürü gelinlik denediniz ve sonunda giymek istediğiniz o muhteşem gelinliği seçtiniz. Şimdi biraz daha zorlanacağınız birsüreç sizi bekliyor. Evet, yanlış duymadınız çünkü kıyafet denemeyi ve beklemeyi sevmeyenler için gelinlik provası yapmak tam bir işkencedir. Ama bir o kadar da önemlielbette. Çünkü düğün günü gelinlik giyildiğinde kötü bir sürprizle karşılaşmamak adına gelinlik provasında titiz davranılması önemli. Yoksa en basiti; gelinliğin altındangörünen iç çamaşırı çizgisi yada omuzlardan sarkanbir sütyen askısı bile gelinliğinkusursuz görüntüsünüberbat edebilir.

İşte bu yüzden gelinlik denerken, yalnızca iç çamaşırına dikkat etmek de yeterli gelmiyor. Kusursuz bir görünüm için birçok faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Peki öyleyse;gelinlik denemeye giderken nelere dikkat etmeli?

İşte; düğün hazırlıkları bitene kada rtamamlanması gereken tüm bu işler, daha iyisini nasıl yapmalıyım? diyen gelin adaylarının aklınıkurcalıyor. O halde gelinkonuyu daha fazla uzatmadan,sizi yoran bu soruları birlikte yanıtlamaya çalışalım:

“Gelinlik Denemeye Giderken”

Gelinlik denemeye giderken düğün günü hazırlanıyormuş gibihazırlıklı olmalısınız. Karşılaşması muhtemel, her türlü sorunu göz önünde bulundurmalı ve riskleri bertaraf edecek önlemleri önceden almalısınız. Bu aşamada ilk yapmanız gereken şey:gelinlik provasına giderken; düğün günü giyeceğiniz iç çamaşırını yanınıza almak olmalı.

Gelinlik Provasında İç Çamaşırının Önemi

Gelinlik denemeye giderken, mutlaka gelinliğin altına giymeyi planladığınız iç çamaşırını yanınızda götürün. Belki birçokları gibi siz de iç çamaşırınızı ilk kez düğün günü giymek istiyorsunuz. Fakat gelinlik provası sırasında gelinliğin üzerinize tam oturmasını sağlayacak detay, tam olarak bu aşamaya bağlı. Bu yüzden, iç çamaşırı konusunda hassassanız; aynı model iç çamaşırından iki takım alarak kendinizi düğün günü daha iyi hissedebilirsiniz.

Gelinlik Denerken İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinlik seçimi deyince karşımıza birbirinden ihtişamlı güzel gelinlik modelleri çıkıyor. Bu modellerin kimisi incecik uçuş uçuş tüllerle hazırlanırken kimisi de kalıp gibi duran kalın kumaşlardan dikiliyor. Peki siz gelinliğinizde hangi tarz kumaş kullandınız? Eğer ince kumaş tercih ettiyseniz; provaya giderken mutlaka giydiğiniz iç çamaşırı düz, dikişsiz ve pürüzsüz olmalı. Bu şekilde ince kumaşla dikilen dar bir gelinliğin altına, tanga yerine; düz, dikişsiz ve pürüzsüz bir külot seçerseniz; gelinliğinizin altında belirecek külot görüntüsünden de kurtulmuş olursunuz.

Gelinlikte Sütyen Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinlik altından giyilecek olsa da sütyen seçimi, gelinliğin görünümünü etkileyen en önemli unsurlardan bir diğeridir. Ancak direkt olarak sütyen seçme aşamasına geçmeden önce;nasıl bir gelinlik giymekistediğinize karar vermeniz gerek.Çünkü giymek istediğiniz sütyen modeli, seçeceğiniz gelinlik modeline, hatta kumaş türüne göre bile değişiklik gösterebilir.

Örnek vermek gerekirse;gelinlik kumaşınız çok inceyse; içinize sütyen giymek doğru bir tercih olmayabilir. Bu gibi durumlarda göğüslere direkt olarak yapışan silikon parçalar kullanabilir; böyleliklekusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bazı gelinlik modellerinde ise kalın kumaş kullanıldığında terzi, seçtiğiniz modele uygun olarak, gelinliğin iç kısmından göğüslerin daha iyi görünmesini sağlayacak bir sütyen ilavesinde bulunabilir ve bu durumda sütyengiymenize bile gerek kalmayabilir.

Gelinlik Denerken Ne Tür Ayakkabı Giyilmeli?

Gelinlik denemeye giderken, mutlaka düğün günü giymek istediğiniz ayakkabı ile benzer ölçülerde ayakkabılargiymelisiniz. Çünkü gelinliğin boyunu tam üzerinize göre ayarlamak içinprovada ölçüsü alınanbu yüksekliğingelinlikdikilenekadarsabit kalmasıgerekmektedir.Giyeceğiniz ayakkabıların yüksekliği, gelinliğin üzerinizdeki duruşunu da etkileyeceğinden,düğünde giymeyi planladığınız ayakkabıyı ya yanınızda götürmeli ya da aynı ölçülerdeki başka ayakkabıyı giyerek provayaptırmalısınız.

Gelinlik Denerken Nelere Dikkat Edilmeli

Düğünlük Mağazamızı Gördünüz mü?

Düğünlük Online Satış Mağazası

İhtiyacınız olan tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5