Düğünlük

Gelinlik Neye Göre Seçilir ?

Gelinlik Neye Göre Seçilir?

Günlük hayatımızda,bugün ne giysem dediğimiz günlerde bile kıyafet seçmek bazen oldukça zorlayıcı olabiliyorken; konu bir de gelinlik seçimi olursa karar vermek sizce nasıl olurdu?Cevabınızı duyar gibiyiz. Evet hayalinizdeki gibi bir gelin olmak için, büyük ihtimalle aylar öncesinden gelinlik modellerini seçmeye başlamanız gerekecek. Üstelik sadece model seçmek de yeterli değil. Özel dikim mi yoksa hazır gelinlik mi olmalı? Seçtiğiniz gelinlikle düğünün yapılacağı mekan uyumlu mu örneğin? Düğün süresince bu ve bunun gibi birçok detayı bir arada düşünmek zorunda kalacaksınız muhtemelen ve kabul etmeliyiz ki bu hazırlıklar sizi biraz zorlayacak gibi.

Bu yüzden siz gelin adaylarının, gözden kaçırmak istemeyeceği detaylara yer verdiğimiz bu yazı, sizler için oldukça faydalı olacak kanaatindeyiz. O halde vakit kaybetmeden detaylara geçelim mi?

1-Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Seçmekle İşe Başlayın

Gelinlik seçme aşamasına geçmeden önce, kendi bedeninizi ne kadar iyi tanıyorsunuz bunu bilmeniz gerek. Çünkü her gelinlik her vücut tipi için uygun bir seçenek olmayabilir. Örneğin; kısa boylu ve hafif kilolu gelin adayları, balık kesim gelinlikleri seçmekten kaçınmalı. Bunun yerine oldukça kurtarıcı bir model olan A kesim bir gelinlik modeli denenebilir.Ayrıca seçeceğiniz gelinlikle aynı zamanda rahat hareket etmek isteyebilirsiniz fakat örnek vermek gerekirse; büyük göğüslere sahip bir gelin adayı, eğer straplez yaka bir gelinlik giymeyi tercih ederse; düğün boyunca gelinliğini çekiştirmek zorunda kalacağından, büyük ölçüde sıkıntı yaşayacaktır. Bu yüzden vücut tipine uygun gelinlik seçimi yapmak oldukça önemli.

2-Kumaş Seçimi İstediğiniz Modele Uygun mu?

Bir gelinliği gösteren en önemli iki unsur; kumaşı ve dikişinin kalitesidir. Gelinliğinizin modeli ne olursa olsun; bu iki detaya dikkat edilmemişse bazen en güzel model bile son derece kötü görünmenize neden olabilir. Bizden söylemesi...

3-Mevsimi Göz Ardı Etmeyin

Hangi mevsimde gelin olmak istiyorsunuz? Yaz gelini mi yoksa kış gelini mi? Seçiminiz hangisinden yana olursa olsun, giyeceğiniz gelinlik mutlaka hava koşullarına uygun olmalı. Örneğin sonbahar veya kış gelini olacaksanız; gelinliğinizde uzun kol ve saten kumaşlar kullanabilirsiniz. Yada ilkbahar ve yaz aylarında bir düğün düşünüyorsanız da incecik tüller yada şifon kumaşlarla bohem bir gelinlik modeli seçebilirsiniz. Kısacası her koşulda seçeceğiniz gelinlik modeli ne olursa olsun mevsim faktörü göz ardı edilmemeli.

4-Gelinlik ve Mekan Uyumu

Düğününüzü bahar ve yaz aylarında yapmayı planlıyorsanız; muhtemelen siz de birçok gelin adayı gibi popüler bir kır düğünü yapmak isteyebilirsiniz.Bu durumda, seçtiğiniz konsepte uygun olarak organze, şifon ve uçuş uçuş tüllerle hazırlanmış bir gelinlik modeliyle birliktemekan uyumu yakalamış olacaksınız.

Yahut şık bir otel düğünüiçin prenses tarzı yada A kesim bir gelinlik tercih ederseniz son derece ihtişamlı görüneceğiniz muhakkak. Düğün konsepti ve seçeceğiniz gelinlik modeliyle mekanla uyumlu görünmek adına size vereceğimiz tavsiyeleri elbette çoğaltabiliriz ama en net ifadeyle, atmosferle iç içe geçerek bütünleşmiş bir görünüm için seçtiğiniz gelinliğe uygun bir mekan seçmeye özen gösterin. Fakat siz hangi modeli giymeye karar verirseniz verin yahut düğün mekanı olarak nereyi seçerseniz seçin şunu unutmayın. O özel günde en göz alıcı kişi yine siz olacaksınız.

Gelinlik Neye Göre Seçilir

Düğünlük Mağazamızı Gördünüz mü?

Düğünlük Online Satış Mağazası

İhtiyacınız olan tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5