Düğünlük

Minyon Tipliler Nasıl Gelinlikler Seçmeli ?

Minyon Tipliler Nasıl Gelinlikler Seçmeli ?

Her gelin adayı, düğününde kusursuz ve göz alıcı görünmek ister. Düğüne kadar gösterilen tüm bu çaba da en güzel gelin olabilmek içindir aslında.Ancakbunu herkes bilmelidir ki harikulade görünmenin sırrı, kişinin vücut yapısına uygun giyinmesinde saklıdır.

Kişinin vücut tipi nasıl olursa olsun, doğru gelinliği bulmak, kusursuz görünüm için son derece önemlidir. Hele de minyon yapılı, kısa boylu gelin adayları, bu konuda biraz daha hassas davranmalılar. Çünkü genellikle minyon tipli kişiler, kendileri için ideal gelinliği bulmakta zorluk çektiğinden şikayetçidirler. Bu vücut yapısında boy zaten kısa olduğundan, yanlış gelinlik seçimi, kısa boylu gelinleri olduğundan da kısa gösterme riskiyle karşı karşıya bırakır. Ancak endişe etmeyin! Dikkatedeceğiniz bazı detaylar, boyunuzuolduğundandaha uzun göstermeye yardımcı olacaktır.

İşte biz de bu yazımızda minyon, kısa boylu gelin adaylarının en çok merak ettikleri, “kısa boylular için gelinlik seçimi nasıl olmalıdır?”, “kısa boylular gelinlik seçerken nelere dikkat etmelidir?” gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Kısa Boylular İçin Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Kısa boylu, minyon kadınlar vücutlarını daha orantılı göstermek adına dikkatli olmak zorundalar. Elbette bunu yapabilmek için  vücut tipiniiyi tanımalı ve gelinlik seçerken bazı noktalara özellikle dikkat etmeleri gerekir. Bu yüzden beğendiğiniz bir gelinlik modeli eğer vücut tipinize uygun değilse o modeli tercih etmemelisiniz.

Sade ve ayrıntıdan uzak

Kısa boylu gelin adaylarının gelinlikte sadelikten yana olmalarında fayda var. Prenses kesim kabarık bir gelinlik ya da aşırı kabarık, büyük motifli ve işlemeli  gelinliklerden uzak durmalılar. Çünkü böylesine abartılı ve kabarık detaylar içinde kaybolmuş gibi görünmeniz son derece olası.

Kısa boylu ve Zayıflara RobalıModeller

Kısa boylu gelinler, bacak boyunu daha uzun gösterecek olan robalı gibi yüksek belli olan gelinlik modellerini tercih etmeli. Böylecehem bacak boyu daha uzun hem de vücut yapısı daha orantılı gözükecektir.Minyon tipli ve zayıf gelin adaylarınaönereceğimiz gelinlik modelleri ise; balık kesimgelinliklerden yana olacak. Yüksek topuklu ayakkabılarla birlikte balık gelinlik modelinin üzerinizde oldukça zarif görüneceğinden hiç şüphemiz yok.

Belden girintisi olmayan ancak beli sıkıca kavrayan tek parça halindeki A kesim gelinlikler de kısa boylu gelin adaylarını olduğundan daha ince ve uzun gösterdiğinden, mutlaka tercih edilmesi gereken diğer gelinlik modelleri arasında yer almalıdır. Çünkü A kesim gelinlikler,  vücuttaki kusurları gizleyen bir yapıya sahiptir. Eğer sezonun trend modelleri üzerinden değerlendirme yapmaya devam edecek olursak; siz minyon yapılı gelin adaylarına gelinlik tavsiyemiz bohem, helenistik tarzda, yüksek bele sahip dökümlü şifon etekli gelinlikleri tercih etmeniz yönünde olacak. Ancak etek bölgesinin uçlarında bordür kullanılmamasına özellikle dikkat edilmesi gerek. Yoksa bu ayrıntı, boy uzunluğunu keserek, kısa boylu gelin adaylarını olduğundan da kısa gösterecektir.

V Yaka ile Kusursuz Boyun Bölgesi

Minyon tipli kişilere gelinlik seçiminde, seçecekleri modelin yaka kısmıyla ilgili küçük bir tavsiye de bulunalım. Giyeceğiniz gelinlikte straplezbir yaka yerine V yakalı tasarımları tercih etmelisiniz. Çünkü bu seçimle birlikte boyun bölgesi,aşağıya doğru inen bir görünüm yaratacağından daha uzun ve alımlı gözükecektir. Tabi askılı gelinlik modellerini de es geçmek olmaz. Kısa boylu, minyon gelin adayları askılı gelinlik modellerini dedeğerlendirebilirler. Ancak bu noktada kalın askılar yerine ince askıları tercih etmenizde yarar var.Ayrıca düşük omuzlumodellere de bir şans verebilirsiniz.

Minyon Tipli Gelin Adaylarına Gelin Saçı Önerileri

Kısa boylu, minyon tipli biriyseniz seçtiğiniz gelinlik modeline ilave olarak boyunuzu daha uzun göstermeye yardımcı olacak bir saç modeli seçmenizde yarar var. Bu konuda size tavsiyemiz;boyunuzu daha uzungösterecek olan yüksek topuz bir saç modelini seçmenizdir. Ayrıca ayakkabı tercihinizi deyüksek topuklulardan yana kullanarak; boyunuzu olduğundandaha uzun göstermeniz mümkün. Tabi bunları yaparken damat adayının boyunu da hesaba katmayı ihmal etmeyin.

Minyon Tipliler Nasıl Gelinlikler Seçmeli

Düğünlük Mağazamızı Gördünüz mü?

Düğünlük Online Satış Mağazası

İhtiyacınız olan tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5